Instytucje obejmowały większość swoich szortów Bitcoin Shorty

Po stworzeniu nowego dna za 11.150$, Bitcoin teraz pcha się wyżej i sięga do poziomu 11.650$+. Instytucje zaczęły reagować na ruch cen, zamykając swoje spodenki na rynku kontraktów terminowych Bitcoin na CME.

Dobra wskazówka dla pigułek
Bitcoin handluje powyżej krytycznego poziomu wsparcia, ponieważ tygodniowe świece są zamknięte. Jest to dobry znak dla byków, które mogą teraz zacząć patrzeć na większe zyski. Unfolder, crypto data tracker poinformował w zeszłym tygodniu, że inwestorzy instytucjonalni otworzyli swoje największe w historii krótkie pozycje na Bitcoin na kontraktach terminowych CME. Więksi inwestorzy mają 3.119 kontraktów Bitcoin Era otwartych na kontrakty typu shorts.

Instytucje obejmowały większość swoich Bitcoin Shorts.

30 sierpnia, Unfolded udostępnił kolejny zestaw danych, ujawniając nowe trendy z raportu CME Commitment of Traders, który jest publikowany co tydzień. Raport sugeruje, że instytucje właśnie zamknęły 2 000 kontraktów na krótką stronę w Bitcoin. Dzieje się tak w tym samym czasie, gdy inwestorzy detaliczni na platformie zamknęli większość swoich długich pozycji w kontraktach terminowych na Bitcoin.

Przesunięcie zbliżone do marca 2020 r.

Ostatni raz inwestorzy instytucjonalni zamknęli znaczną część swoich krótkich pozycji w marcu, kiedy to cena monety zaczęła przechodzić od nowego niżu do nowego wyżu. Nie jest jednak jasne, czy podobne tendencje będą widoczne również tym razem. Posunięcie to sugeruje, że na rynku zahacza się o kilka oczu, dzięki czemu Bitcoin CME był dotychczas świadkiem największego przesunięcia pozycji.

Powód tego przesunięcia jest niejasny, ale trendy sprzyjają pozytywnemu ruchowi cen Bitcoinów. Starszy analityk rynku towarowego w Bloomberg Intelligence, Mike McGlone skomentował tę zmianę i powiedział,

„Utknęła pomiędzy 3-9 razy w ciągu ostatnich kilku lat, cena #Bitcoinu za uncję #złota przechyla krypto w kierunku wznowienia aprecjacji, jeśli historia zmienności coś nam powie“. Kurs krzyżowy 6x z 19 sierpnia jest taki sam jak w 2017 roku, ale zmienność Bitcoin’a spadła w stosunku do złota“.

Makro czynniki, takie jak skłonność Rezerwy Federalnej do dopuszczenia do wzrostu inflacji powyżej 2%, również mogą być odpowiedzialne za ten ruch.