Największy bank południowo-wschodniej Azji uruchamia handel kryptograficzny

Największy bank południowo-wschodniej Azji uruchamia handel kryptograficzny i nadzór nad Bitcoinem, Ethereum i XRP

Największy bank detaliczny i komercyjny w Azji Południowo-Wschodniej pod względem aktywów, DBS, najwyraźniej planuje uruchomienie cyfrowej platformy aktywów do handlu i przechowywania głównych walut kryptograficznych. Zgodnie z zapowiedzią, która została zamieszczona przypadkowo i usunięta Bitcoin Bank, nadchodząca oferta kryptograficzna – DBS Digital Exchange – jest wspierana przez bank z siedzibą w Singapurze i regulowana przez władze monetarne Singapuru (bank centralny tego kraju).

Giełda „fiat-to-crypto“ będzie „wykorzystywać zintegrowany ekosystem rozwiązań w celu wykorzystania ogromnego potencjału rynków prywatnych i walut cyfrowych“. W szczególności będzie ona obsługiwać pięć najlepszych kryptosów, w tym Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH) i Ethereum Classic (ETC). Użytkownicy będą mogli handlować tymi kryptokur walutami w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), dolara singapurskiego (SGD), jena japońskiego (JPY) i dolara Hongkongu (HKD).

To, co jest wyjątkowe w tej cyfrowej wymianie aktywów, to fakt, że nie będzie ona sama posiadać żadnych aktywó

Zamiast tego „wszystkie aktywa cyfrowe są przechowywane w DBS Bank, który jest uznawany na całym świecie za podmiot świadczący usługi powiernicze“. The now-deleted announcement highlights that DBS has set up an „institutional-grade“ custody solution called DBS Digital Custody.

Ponadto, DBS Digital Exchange pozwoli zarówno małym i średnim przedsiębiorstwom, jak i dużym korporacjom wydawać w najbliższej przyszłości tokeny zabezpieczające.

Zanim ogłoszenie to zostało wycofane, liderzy branży wskazywali ten krok jako kolejny kamień milowy dla przestrzeni kryptograficznej. Na przykład prezes Binance, Changpeng Zhao, tweetował:
Reklama

„Nie wiem, czy #BTC jest jeszcze przekazywalny, ale niezależnie od kroku w dobrym kierunku.“

Ryan Sean Adams, kryptoinwestor i założyciel Mythos Capital, postulował:

„Największy bank w Singapurze właśnie uruchomił giełdę kryptońską. Wszystkie banki są łańcuchami bocznymi Ethereum i Bitcoin. Po prostu jeszcze o tym nie wiedzą.“

Rok 2020 przyniósł wiele dobrych wieści dla rodzącej się klasy aktywów. Niepewność spowodowana pandemią COVID-19 i nadchodzącymi wyborami w USA z pewnością wzmocniła argumenty za inwestycją w krypto.

Zapowiedź DBS pojawia się po tym, jak w zeszłym tygodniu amerykańskie płatności przejęły krypto walutę PayPal. Firma wywiadowcza MicroStrategy, Jack Dorsey’s Square i Stone Ridge, zarządzający aktywami o wartości 10 miliardów dolarów, ujawniły znaczące inwestycje w kryptowalutę.