PayPal Buying up Bitcoin, Causing Scarcity: Pantera

Według firmy inwestycyjnej Pantera Capital, wzrost ceny Bitcoin’a jest spowodowany przez PayPal. Ale nie tylko opcja zakupu Bitcoinu w PayPalu napędza cenę.

Bears Bewares

W ostatnim tygodniu Bitcoin wzrósł o 14% w wycenie i więcej. Gdyby był to bank, Bitcoin byłby największy na świecie (i tak w ubiegły piątek). Wybuch BTC zapoczątkował również wzrost altcoinów, tworząc zielone lokalizacje w czołówce rynku.

Za tym wybiegiem byków kryje się wiele teorii i wiele przewidywań co do tego, gdzie może się on udać. Kierownik Citibanku powiedział, że Bitcoin może przekroczyć 318.000 dolarów. Mike Novogratz zauważył bardziej realistyczne 65.000 dolarów. Z „Network Effect“, powiedział, że instytucjonalne i korporacyjne FOMO może być dopiero na początku.

Ale Pantera Capital, firma inwestycyjna działająca w świecie kryptografii od 2013 roku, ma inną teorię. Korzystając z badań, firma opisała w Medium postu, jak PayPal jest należne większość kredytu.

Jak się masz, PayPal?

W październiku 2020 roku, kiedy PayPal otworzył zakupy kryptograficzne, cena Bitcoin znacznie wzrosła. Ale, według Pantery, prawdziwe znaczenie tego rajdu wykracza poza prostą dostępność, którą PayPal zapewnia krypto.

Dzięki wykresom i rozsądnej logice, firma wyjaśnia, że PayPal kupuje nowo wydobyte krypto. Obecnie nagrody blokowe są na poziomie 6,25 BTC za blok, a od czasu wprowadzenia Bitcoin na PayPal, około 70% z tego zostało zgarnięte przez PayPal.

Nie jest więc zaskoczeniem, że cena wzrosła. Zamiast rozrzedzać rynek, nowy Bitcoin jest mieszany w rzeczy w znacznie niższym tempie niż zwykle. Ponieważ inne siły rynkowe mogą być konsekwentne, ten niedobór Bitcoin, spowodowane przez PayPal, jest głównym napędem wszechczasów.

70% + 40% = 110%

W poprzednim biuletynie Pantera twierdziła, że aplikacja cashowa Square już kupowała około 40% nowo wybijanego Bitcoina. Square, na czele którego stoi założyciel Twittera Jack Dorsey, zezwolił już na transakcje w krypcie.

Ale z PayPal, i PayPal 300 milionów klientów, dostępność Bitcoin właśnie eksplodował. Pojawiły się pewne głosy krytyki. Na przykład, posiadacze systemu PayPal nie posiadają swoich kluczy prywatnych. To stwarza teoretycznie zagrożenie dla bezpieczeństwa funduszy, a kto wie, co PayPal robi z kryptonimem przechowywanym w ich portfelach w międzyczasie.

Niemniej jednak, Paxos, który świadczy usługi kryptograficzne dla PayPal, odnotował ogromny skok aktywności. W rzeczywistości, między aplikacją Cash App i PayPal, Pantera mówi, Bitcoin jest kupowany w tempie szybszym niż nowy Bitcoin jest wydobywany. To jeszcze bardziej zwiększa niedobór, a co za tym idzie, cenę.

Według Pantery, chociaż wiele byczych czynników jest już znanych, wzrost BTC nie wykazuje oznak spowolnienia.